Archiwum kategorii: Zaproszenia

23.01 / Lublin / „Lublin przeciwko inwigilacji!” – pikieta

Podczas cotygodniowej akcji Jedzenie Zamiast Bomb spotykamy się na pikiecie w obronie wolności – przeciwko inwigilacji społeczeństwa. Widzimy się w sobotę o 14:oo pod Bramą Krakowską, od strony Starego Miasta. Nie chcemy państwa policyjnego. Nie chcemy być inwigilowani. Z szacunku do wolności i prywatności. Przyjdźmy i razem zademonstrujmy nasz sprzeciw! Sejm przyjął nową ustawę o… Czytaj dalej »

22.01 / Poznań / „Panoptykon – życie pod okiem kamer” Petera Vlemmixa – pokaz i dyskusja

Po pikiecie przeciwko nowej ustawie o policji (http://www.rozbrat.org/wydarzenia-events/details/2861-stop-inwigilacji-pikieta-przeciw-nowej-ustawie-o-policji) i spotkaniu z udziałem Adama Bodnara (CK Zamek, Sala Kominkowa, 18:30) zapraszamy na pokaz i dyskusję w ramach kampanii STOP INWIGILACJI! „Panoptykon – życie pod okiem kamer” Holenderski reżyser Peter Vlemmix sprawdza, do jakiego stopnia ludzka prywatność jest kontrolowana przez władze. Do nakręcenia dokumentu skłonił go artykuł… Czytaj dalej »

24.01 / Wrocław / Akcja uliczna „Jedzenie zamiast podsłuchów!”

Sejm przyjął nową ustawę o policji. Od teraz każdy może być szpiegowany bez powodu. Funkcjonariusze będą mogli śledzić jakie strony internetowe oglądamy, z kim rozmawiamy, co kupujemy, jakich mamy znajomych, gdzie przebywamy, o której idziemy spać i nie będą potrzebować na to zgody sądu. Oczywiście wszystko to dla naszego dobra i pod sztandarem walki z… Czytaj dalej »

24.01 / Wrocław / Linux Install Party

W ramach Tygodnia Akcji Przeciwko Inwigilacji (18.01 – 24.01) połączone siły Dwóch Lamp, komputerowni i http://www.sudoriot.net każdej i każdemu chętnemu z przyjemnością zainstalują: * ładny * bezpieczny * nowoczesny * wolny * i po prostu lepszy system operacyjny – Ubuntu Linux. Pozbądź się korporacyjnego swądu Windowsa raz na zawsze! Link do wydarzenia na fb: KLIK

20.01 / Wrocław / Pokaz filmu „Panoptykon – życie pod okiem kamer”

Czy tobie też wydaje się, że nie masz nic do ukrycia? Jeśli tak, to jesteś w błędzie, bowiem twoje życie jest coraz bardziej kontrolowane, a prywatność – naruszana. Jak dokładnie, sprawdza holenderski reżyser Peter Vlemmix. Do nakręcenia dokumentu skłonił go artykuł, w którym przeczytał o nowoczesnych skanerach ciała. Vlemmix postanowił pójść krok dalej i sprawdzić,… Czytaj dalej »

22.01 / Warszawa / „Warszawa przeciw inwigilacji”

Spotykamy się o 18:00 pod Komendą Stołeczną Policji (ul. Nowolipie 2) Nie chcemy państwa policyjnego. Nie chcemy być inwigilowani. Z szacunku do wolności i prywatności. Przyjdźmy i razem zademonstrujmy nasz sprzeciw! Strona wydarzenia na fb: KLIK

23.01 / Katowice / Wiec przeciw inwigilacji społeczeństwa przez policję oraz służby

Pierwszą akcje protestacyjną mamy już za sobą. 09.01 Śląsk zapoczątkował pikietą w Katowicach ruch protestacyjny. Wydarzenia, które miały miejsce przy okazji ostatniego wiecu wołają o pomstę do nieba – rozbicie demonstracji, zatrzymanie jednego z organizatorów i osób biorących w niej udział, gazowanie uczestników, którzy chcieli się dowiedzieć co z zatrzymanymi. Jednak tak samo jak nie… Czytaj dalej »

23.01 / Wrocław / Demonstracja „Wrocław przeciwko inwigilacji”

Sejm przyjął dzisiaj nową ustawę o policji. Od teraz każdy może być szpiegowany bez powodu. Funkcjonariusze będą śledzić jakie strony internetowe oglądamy, z kim rozmawiamy, co kupujemy, jakich mamy znajomych, gdzie przebywamy, o której idziemy spać, Będą zbierać informacje, które mogą posłużyć do szantażu, do zastraszania krytyków władzy i tłumienia protestów społecznych. Nie możemy biernie… Czytaj dalej »