Archiwum kategorii: Relacje

24.01 / Wrocław / Jedzenie zamiast podsłuchów – akcja uliczna

Tak było na happeningu Jedzenie zamiast podsłuchów. Oprócz gorącego kremu z dyni i ziemniaków z zasmażaną kapustą rozdawaliśmy przechodniom ulotki informacyjne na temat nowej ustawy o inwigilacji. Wzbudziliśmy zainteresowanie smutnych panów z policji, którzy nie mogąc wyłonić organizatora chuligańskiego zbiegowiska, poprzestali na spisaniu nas. zdjęcia

23.01 / Lublin przeciwko inwigilacji – pikieta

W dniu 23.01.2016 podczas cotygodniowej akcji Food Not Bombs odbyła się pikieta przeciwko inwigilacji w kontekście nowej ustawy o policji. Podczas wydarzenia zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Rozdawaliśmy ulotki informacyjne i przemawialiśmy przez tubę. Wydaliśmy 50 litrów gorącej zupy i duży termos słodkiego musu jabłkowego. Dodatkowo kilkadziesiąt chlebów i drugie tyle drożdżówek. Dziękujemy wszystkim za udział… Czytaj dalej »

23.01 / Wrocław / Stop inwigilacji

W sobotę odbyła się demonstracja w ramach kampanii STOP Inwigilacji zorganizowana przez Federację Anarchistyczną Wrocław oraz Związek Syndykalistów Polski sekcję Wrocław w sprawie tzw. „ustawy inwigilacyjnej”, która właśnie jest przegłosowywana w parlamencie. Protestowi towarzyszyła grupa samby. Zobacz relacje na wolnywroclaw.pl

16.01 / Tarnów / Pikieta przeciwko inwigilacji

Fiasko niezależnej tarnowskiej manifestacji przeciwko nowelizacji ustawy o policji. Przypomnijmy, zdaniem krytyków przyjęty w piątek przez sejm dokument pozwoli służbom na swobodną inwigilację obywateli m.in. w Internecie. Na niezależną manifestację przeciwko takim zmianom na tarnowski rynek przyszło zaledwie … 7 osób. Jakub Styrkowiec wyjaśnia, że organizowanej przez niego manifestacji nie chciał wesprzeć tarnowski Komitet Obrony… Czytaj dalej »

13.01 / Warszawa / Protest pod sejmem

[…] Wątpliwości i zastrzeżenia do projektu zgłosili m.in. RPO, GIODO, Rada ds. Cyfryzacji, Naczelna Rada Adwokacka i Krajowa Rada Radców Prawnych. Przeciw rozszerzeniu kontroli w internecie protestowali pod siedzibą parlamentu członkowie obywatelskiej grupy „Stop Inwigilacji 2016”. W Sejmie złożyli dziś petycję podpisaną przez 31 tys. Polaków, którzy nie zgadzają się na inwigilowanie. Przeczytaj artykuł na… Czytaj dalej »